Konsantre olmak ve benimsemek

Konsantre olmak ve bir şeyi benimsemek. Galiba bunlar oldukça önemli kavramlar, yapacağınız her işte, her harekette, her girişimde bunlar önemli kavramlar bence. Bir işe girmek devam ettirmek ve başarıyı sağlamak bunlarla yakında alakalı.

Geçen pazartesi yeni bir site açtık ama nedense içimde o heyecan yok, o istek yok, bir şeyler yapmak gelmiyor içimden, bunun nedeni ise; ilgili alakalı konularda bir şeyler yazmak, heyecan duyduğun, merak ettiğin konularda yazmak istemem her halde. Bir türü konsantre olamıyorum ve benimsemiyorum ve buda kendi açımdan başarısızlığı getiriyor.

Halbuki kendi bloguma  bir şeyler yazmaya başladığımda cidden büyük heyecan içindeydim, bir hevesim vardı ( gerçi bu duygularım hala devam ediyor) ilk zamanlar 4-5 kişinin girdiği sayfama şimdi 40-50 kişi giriyor (tabi bunlarda çok rakamlar değil ama insanın sadece bir şeyler karaladığı sayfaya birilerinin girmesi hoş bir şey)

Galiba ev arkadaşımında bir hevesle açtığı sitede yalan oldu !!!! oda bir hevesle açtı, ilk günler bir şeyler karaladı ve şuan bir bırakış döneminde (ilk günler olduğu için kendine yediremediğinden dolayı bırakamadığı düşünüyorum çünkü açalı daha 2 hafta bile olmadı)  yazıları copy-paste yapmaktan öteye geçmiyor.

Bu durumda bize en fazla küfür eden ise İlhan 7 olsa gerek (bu seven esprisini bir yerlerde yapmam lazımdı ilk defa burada yazıyorum 🙂 🙂 çünkü her site açmak isteyen hemen ilhanın başında bitiyor, baya bir vaktini harcıyor çocuk bize.

Uzun lafın kısası bir blog, bir site açmak istiyorsanız bir şeyler karalamak istiyorsanız ilk önce kendinize samimi olun, ilk önce kendinize doğruları söyleyin. Boş yere enerji harcamayın, boş yere vaktinizi harcamayın.

Not: Allahtan ikinci açtığım site ortaklı bir yapıya sahip, inşallah onlardaki heves yok olmazda bu siteyi devam ettirirler.

Not: Tuğrul’unda ikinci bir site girişimi olmuş, oda bir şeyle yazacakmış, kısaca anlattığına göre gayet hoş bir fikir ve sevimli bir fikir. Oda üç beş bir şeyler yazmaya başlasın da buradan kendi çapımızda reklamımızı yaparız, nede olsa artık hitimiz 30-40 lara dayandı 🙂 🙂 🙂

Bir önceki yazımız olan Google nasıl kazanıyor? başlıklı makalemizde andorid, google ve google nasıl kazanıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

7 Responses

  1. Ben biliyodum böyle olacağını 😀
    Saman alevi gibi çabuk söndünüz valla. Ne güzel 1 dolar kampanyasını beklicektik. Boşuna host vermiyorum herkese :)) Şaka bi yana gevezeliğimin karşılığı diyelim :))

  2. Ben de ki heyecan duruyorda vaktim yok şu sıralar. Projeler bitsin bi rahatlıyalım doldurcam siteyi. Google da ilk sıraya gelicek o site 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top