Goooooooooooooooooogle

Algıda seçicilik, işte bir dergide okuduğum yazının tek nedeni algıda seçicilik. Peki bu algı ne? Bu algıyı kafama kim yerleştirdi? Bu algı google algısı ve bu algıyı da çok sevgili arkadaşım ilhan yerleştirdi.

Yok google’ın barajı varmış, yok bir numaraymış, ne yaparsa en iyisini yaparmış, google aşağı,google yukarı, google plus açıldı Türkiye’de ilk üye olan ilhanla bizdik 🙂 🙂 (Zaten başkada üye olan olmadı :):):)    onun yüzünden bende google hayranı oldum, google’ın bütün yeniliklerini takip eder oldum, yeni gelişmeleri takip eder oldum.  (Laf aramızda ilhan’daki bu hayranlıkta google reklamlarından gelen tamamen manevi destekten olduğunu düşünüyorum :):):)

Neyse, gelelim bizim süper, mega, ultra şirketimiz olan google’ın yeni uygulamalarına;

Google hızını alamadı; bu kez bir değil, tam 2 bombayı birlikte patlattı…

Arama devi Google, iki yeni hizmetiyle karşımızda. Buna göre Google, dün özel beta olarak hayatına başlayan Schemer adındaki yeni hizmeti ile konumunuza ve ilgi alanlarınıza göre arama yapmanızı ve yapacak bir şeyler bulmanızı sağlayacak.

Siteyi ziyaret ettiğinizde ve konumunuzu eklediğinizde, önerilen “şemaların” bir listesiyle karşılaşıyorsunuz. Schemer’i ne kadar çok kullanırsanız size yaptığı öneriler o kadar iyi oluyor. Schemer, bu içeriğini ortaklarından sağlıyor. Google+ ile entegre olan sistem şu an sadece davet edilenlere açık. Siteye www.schemer.com adresinden erişilebiliyor.

Google’ın ortaya çıkardığı diğer bir yeni hizmet ise, mobil cihazlar içindijital dergiler sağlamak. “Currents” adındaki hizmet, Android’de,iPhone ve iPad’de çalışacak.

Google, yeni dijital dergi hizmeti ile iPad’deki Flipboard’u ve Zite, Livestand gibi rakiplerini yakalamaya çalışacak. Google, şimdiye kadar 150 yayımcının Currents için içerik sağlayacağını söylediğini de sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan "Mutlu bir çocukluk için hiç bir zaman geç değildir" başlıklı makalemizde çocuk bilinç altı, çocukluk ve çocukluk ve gençlik hakkında bilgiler verilmektedir.

5 Responses

  1. Yavaş yavaş internet = Google eşitliğine doğru gidiyoruz 🙂 Manevi desteklerinden dolayı senin yazın aracılığıyla teşekkürlerimi sunuyorum Google Amca'ya…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top