Günümüz

Günümüz insanı aşka aşık, aşığa değil! Aşıkların kısa dönem askerlik gibi kısa sürmesinin nedeni herhalde bu. Zaplanan aşıklar dönemi bu dönem!

Kanaldan kanala geçer gibi aşıktan aşığa geçiliyor. Peki bu neden böyle oluyor? Çünkü insan insana sevgisiz, insan insana tahammülsüz, insan insan için fedakarlık duygusunu yitirmiş, insan insana kendini adamaktan kaçıyor. Oysa fedakarlık, adanmışlık varsa vardır aşk. Fedakarlığın, adanmışlığın yaşamadığı yerde yaşamaz aşk.

Ne yazık ki uğruna kendini adadığı ne bir ideali var günümüz insaninin… Ne de uğruna kendini adadığı bir aşkı. Nerde ideali, aşkı uğruna her şeyden vazgeçen dünün insani… Nerde hiçbir şey için hiçbir şeyden vazgeçmeyen bugünün insanı?

Bir önceki yazımız olan En zor şey; Yeni Bir Fikir başlıklı makalemizde hidromak hakkında, hidromak katı atık ve hidromak katı atık toplama yarışması hakkında bilgiler verilmektedir.

One Response

  1. Günümüzde bu kadar fazla aşk olduğu düşünülmesine rağmen yinede herkes aşktan şikayetçi. Sanırım senin dediğin gibi insanlar aşka aşık, aşığa değil!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top