Hakkımda


 • Orkan BURAN, İstanbul Eminönü’nde, 1986 yılının ağustosunda dünyaya gelmiş ve çocukluğunu, gençliğini, kısacası hayatının büyük bir kısmını ise Avcılarda geçirmiş biriyim.
 • Akademik kariyerim ise; Avcılar Endüstri Meslek Lisesi Makine Ressamlığı bölümü okumam ile başladı ve akabinde Yıldız Teknik Üniversitesi M.Y.O Makine bölümünden mezun olduktan sonra DGS’ye hazırlanıp Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliğini kazanmam ile neticelendi. Akademik kariyerimde bundan sonra ise makine mühendisliğinde yüksek lisans yapmak yer alıyor.
 • Uğraşlarımdan bahsedecek olursam, amatör fotoğrafçılık ile ilgileniyorum, bunun dışında kişisel bloğumu yazmak en büyük uğraşım, bu blok benim baya vaktimi alıyor kafamı dağıtmama yardım ediyor, bunun dışında tenis oynuyorum, adrenalin sporlarına karşı merakım var, yeni şehirler gezmekten büyük haz alıyorum.

 • SİTE HAKKINDA

  Bu bloğu açma kararım ilk önceleri tamamen kişisel anlamda bi sayfam olsun mantığıyla kurulda ama daha sonraları başka blogları takip ettikçe, yazmaktan çok okumaya başladığımı fark ettim. Mühendislik anlamında, makine anlamında doyurucu bir bloğun, bir sayfanın olmadığı hissetmeye başladım, bunun dışında mühendislik forumlarını takip edince de gördüm ki çoğu forum sitesinde cevapsız sorular var ve inanılmaz derecede insanlar doğru bilgiye açlar. Bu gözlemlerimden sonra tamamen kişisel bloğum olan bu sayfayı daha çok mühendislik sayfası, makine mühendisliği bilgi platformuna çevirme kararı aldım. Bu sayfada mühendislik eğitim hayatından, derslerden, notlardan, kitaplardan bahsedeceğim ve  mesleki , iş hayatı tecrübelerimden, uzmanlaştığım konu üzerinden, kullandığım bilgisayar programlarından bahsedeceğim.

  İletişim Bilgilerim;       orkanburan@gmail.com     –       facebook.com/orkanburan

7 Responses

 1. merhaba ,

  her şey böyle ufak ufak fikirlerle başlar. bazıları konuşur orada bırakır.

  bazıları hayata geçirir gerçek bır şeyler ortaya çıkar.

  sende ortaya koymuşşun ilerleyen zamanlarda çok daha güzel şeyler olacagına inanıyorum.

  sevgilerimle başarılar..

 2. selamlar;
  Nette gezinirken gördüm sayfanızı.. Hayatınızda başarılar dilerim.
  Sizden bir isteğim olcak. Solid ve Catia yı orta düzeyli kullanıyorum. Bir sorunum var.Catia da simülasyon yani dmu kinematics le ilgili döküman bulamıyorum. Türkçe döküman varmı elinizde.Varsa mail adresime yolarmısınız..
  Şimdiden teşekkürler…

 3. okan geçenlerde aynı tema ile aynı yola çıkmışız seninle.bilgilerin çok güzel .durmak yok yola devam 😀

 4. Orkan Buran bey merhabalar.
  Ben 1963 Meslek lisesi, tesviye bölümü mezunuyum. Yıllar yılı unlu gıda işi ile uğraşırken bundan 7 sene evvel elime 2004 solid Works (İngilizce) geçti ve inanırmısınız ben bugün o proğramla makine tasarlayarak gıda makineleri üreterek iç ve dış piyasaya gıda makineleri satıyorum. Bunları anlatmamdaki gaye şu. Her insanda bir cevherin olduğuna inanıyorum. Önemli olan onu dışarı çıkarabilmek. Zamanında 1979-1980 o yıllarda terör ün yüzünden okuyamadık. Şimdi size bakıyorum allah sizi ananıza babanıza bağışlasın sizin bilgilerinize sahip olmak için neler vermemki…
  Sizi tebrik ederim hakkikaten dolu buğday tanesi olduğunuz her halinizden belli. Bloğunuz bir harika. Solid workste anlamadığım bazı yerleri sorarsam şaşırmayın.
  Başarılarınızın devamını dilerim. Hayırlı çalışmalar.

 5. Çok teşekkürler Necmi bey, bu değerli yorumunuz beni gerçekten motive ediyor. Size deiş hayatınızda başarılar diliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir