Halkların Kardeşliği !!!!!

14 Temmuz 2011 Diyarbakır’da 13 şehit vermişiz, içim bi cız etti, daraldım, ruhum sıkıldı ama ateş düştüğü yeri yakar benim bu sıkıntılarım bir saat sürer, iki saat sürer bilemedin bir gün sürer peki bu 13 şehidin annesinin sıkıntısı ne kadar sürer, bir ömür boyu sürer bence. Peki bu analarda ki yürek açısı olduğu müddetçe, her sokakta, her mahallede bir şehit evi olduğu müddetçe biz nasıl kardeş olabiliriz? Nasıl halkların kardeşliğinden bahsedebiliriz?

Yıllardır Kürtlere yapılan haksızlıklar var mı var, çok çileler yaşatılmadı mı yaşatıldı kendi kendime “-Tamam diyorum, artık bu haksızlıkların karşısında sizin yanınızda olmak istiyorum, sizin haksızlıklarınıza karşı bende dik durmak istiyorum.” diyorum, anadilde eğitim, insan hakları, özgürlük herkesin olduğu gibi sizinde hakkınız diyorum sonra iki gün sonra bir haber “13 şehit” veriyoruz kim tarafından Kürt halkının savunduğu PKK tarafından iş böyle olunca da her şey değişiyor, Türk halkının düşmanlığını kazanıyorsunuz, benim düşmanlığımı kazanıyorsunuz, haklı olduğunuz konularda ki haklılığınızı kaybediyorsunuz.

Kusura bakma kardeşim ama ellerde silah, yollarda mayın, dağlarda pusu olduğu sürece “Halkların Kardeşliği” nden bahsedilemez. Ve bundan sonra da silahı savunan benden uzak dursun.

Bir önceki yazımız olan 19 MAYIS başlıklı makalemizde 19 mayıs köşe yazısı, Yılmaz özdil ve yılmaz özdil hürriyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top