Olimpos !!!

Olimpos’ta neler yapılır? Dolu dolu bir Olimpos tatili nasıl geçirilir? Geçen hafta Antalya-Olimpos’taydım ve neler yapılır ve neler yapılmazı tam manasıyla anladım diyebilirim.

İlk olarak Olimpos’ta nerede kalınır? Bence Kadir, Bayrams yada Türkmen’de kalınır, ben Kadir’de kaldım, öteki yerleri ise gözlemlediğim kadarıyla söyleyebiliyorum ama benden size tavsiye öyle kalacağınız yer ile alakalı olarak beklentilerinizi sakın yükseltmeyin, bu beklentileri biraz açacak olursam, hizmet kalitesinden tutunda, yemek kalitesine yada ortamda ki insan kalitesine kadar genişletilir. Ben Kadir de kaldığım için Kadirden örnekler vererek başlayayım; bence Kadir kötünün en iyisi, yani Olimpos’un en iyisi diyebiliriz, ağaç ev duygusunu, Olimpos ruhunu Kadir de anlayabiliyorsunuz ama öyle süper bir ortam, insanların bir birleriyle kaynaştığı, kahkahaların havada uçuştuğu, akşamları ateşin başında bir gitar tıngırtısı gibi şeyler hayal etmeyin, inanılmaz moloton bir hayat var, yani tatilinizi renklendirmek sizin elinizde, sizin ve birlikte tatile gittiğiniz arkadaş çevresinin elinde. Peki bu tatili renklendirmek ve dolu dolu geçirmek için neler yapılır. (Bu arada Kadirin aktive ofisinden de bir şey beklemeyin, iki kelimeyi bir araya getiremeyen Rockcıları toplamışlar, sabahtan akşama kadar youtube rock müzik dinliyorlar, gidiyorsun yanlarına bir kaç aktivite ile ilgili bilgi almak istiyorsun adamlar nerdeyse konuşmayı unutmuş, ağızların içinde bir kaç kelime geveliyorlar, zaten sende lanet olsun diyorsun, yani kısacası o moronlara işiniz kaldıysa geçmiş olsun)

1) Yanartaşa gidilebilir (ben burada Yanartaşın tarihini, kaç km olduğunu falan yazmıcam) sadece önemli noktalardan bahsedicem, Yanartaşa gidin ama Olimpostan yürüyerek değil bir araç ile gidin, yanınızda bir fener götürün ve kesinlikle akşam gidin. Eğer Yanartaş maceranızı biraz romantikleştirmek istiyorsanız yanınız da sucuk ve şarap götürün derim (ben yapamadım siz yapın)

2)  Olimpos Antik Şehri gezilmeli ama öyle kıytırıktan gezmeyin, yarım gününüzü bu işe ayrın, elinizde tarihçesiyle ilgili bilgiler olsun, öyle kuşlar gibi gezmeyin, yani taş, toprak görüp geri dönmeyin, gerçi tarihçesiyle ilgili antik kentin içinde de tabelalar var, en kötü o bilgileri okuyun. (Tatile çıkmadan önce Müze Kart çıkartmayı unutmayın)

3) Bir tekne turu yapılabilir ama gene benim tavsiyem Kadir’in aktive ofisine güvenmeyin hem moronlar hemde pahalılar, Olimpos içinde başka yerlerde var oralara bir uğrayın derim, hem ucuz hemde aynı kalitedeler.

4) Sakın “- Olimposa kadar geldik bide Antalya’yı göreyim.” demeyin. Çünkü Antalya merkezde hiç bir şey yok, internet ve hatta benim sayfamda yazan Antalya’da nerelere gidilir yazılarında yazan kale kapısı falana sakın gitmeyin, Antalya merkeze gidin yazılarını dikkate almayın hiç bir şey yok (Gittim, bizzat gördüm)

5) Kesinlikle ve kesinlikle KAŞ’a gidin, görülesi bir yer, bir akşamınızı Kaş’ta geçirin, akşam yemeğinizi Kaş’ta yiyin.

6) Kemer’e gidin, görülesi bir yer, hem Olimpos’a yakında.

7) Çok uzak ama (yaklaşık 200 Km kadar) imkanınız varsa Saklıkent’e gidin, görülesi yerlerden biri gerçi Olimpos’tan çok Fethiye’ye daha yakın ama genede imkanları zorlayın ve gitmeye çalışın.

8) Kesinlikle ve kesinlikle Konya Altı Plajı’na gitmeyin, bu plajın yanında daha görünmesi gereken ne plajlar var, sakın gitmeyin.

9) Akşamları Kadir’in içinde yer alan Hangar’da takılın.

10) Geceleri Kadir’in barı olan ve Kadir’de kalanların daha rahat girebildiği BULLS bara gidin.

11) Eğer vaktiniz ve paranız varsa, rafting yapın, bisiklet turuna çıkın, kanyon yürüyüşüne katılın. (Ben katılamadım ama tavsiye ediyorum)

12) Romantik bir akşam yemeği yemek istiyorsanız, Olimpostan yürüyerek gidebileceğiniz ve kumsala sıfır kurulu Çıralı Restoranlarında mükemmel bir akşam yemeği yiyebilirseniz.

Geçen hafta yaşadığım 6 günlük tatilin kısa bir özetini yazdım ama gönül rahatlığıyla diyebilirim ki yazdıklarımın arkasındayım ve bunları uygularsanız pişman olmazsanız. Bunun dışında da huzur, sakinlik ve kafa dinlemek istiyorsanız kesinlikle tavsiye edebileceğim bir yerdir OLİMPOS.

 

Bir önceki yazımız olan Kişisel Gelişim başlıklı makalemizde güzel sözler, kişisel gelişim ile ilgili ve kişisel gelişim sözleri hakkında bilgiler verilmektedir.

5 Responses

    1. süper yazı! tşk! araba olmadan gidilebilir mi bütün bu dediğiniz yerlere? toplu taşıma ile ulaşım kolayca sağlanabilir mi kadir'in yerinden kemere, kaşa, Kaputaş Plajına, saklıkent'e ve çok vakit alır mı?

  1. süper yazı! tşk! araba olmadan gidilebilir mi bütün bu dediğiniz yerlere? toplu taşıma ile ulaşım kolayca sağlanabilir mi kadir'in yerinden kemere, kaşa, Kaputaş Plajına, saklıkent'e ve çok vakit alır mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top