Perşembenin gelişi çarşambadan…

Öncelikle bu aklımdan geçenler, kesinlikle ve kesinlikle şiddet gören kadınların genelini kapsayan düşünceler, durumlar değildir ama azımsanmayacak kadarda çoğunluktan olan kadınların durumudur.

Bu aralar çok gündemde “kadına şiddet” her haberde gündem oluyor (bence olmalıda) benimde ilgimi çeken sosyal bir olay ve bu olay üzerine biraz araştırdım, biraz kafa yordum. Benim çevremde de şiddet gören kadınlar maalesef mevcut. Onları düşündüm, okuduğum haberlerde ki kadınları düşündüm ve sonuç olarak ise kendimce şöyle bir yoruma vardım “Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir.”

Peki ne demek bu? Bu şiddet gören kadınlar zamanında bu heriflere!!! (Özellikle herif diyorum) iyi kötü aşık olmuşlar, sevgili olmuşlar, çıkmışlar ve evlenmişler, peki bu herifler daha o zamandan çok kibar, saygılı bir adamken birden bire şiddet uygulayan kocalara mı  dönüştüler? Cevap; kocaman bir HAYIR. Bu herifler zaten kaba – saba tiplerdi, bunlar zaten çevresine her zaman şiddet uygulayan, konuşmadan yoksun tiplerdi, tamam belkide o zamanlar çıktığı kıza şiddet uygulamıyordu  ama şiddet doluydu(gerçi çıktığı, sevgilisi olan bayana da şiddet uygulayan erkekle gördüm, duydum) ve şiddetin her zaman içindeydi ve bence işin daha da garip tarafı; kadınlar bu herifteki bu özelliği, baskınlığı, bıçkınlığı seviyor ve bunu bile bile birlikte oluyorlardı ve zaten bugün çevresine şiddet uygulayan tip yarında karısına şiddet uyguluyordu.

Bu tiplerinde analizi yapmak gerekirse, hani lisenizde, mahallenizde, köşe başlarında serseri tipler vardır ya, bakın serseri diyorum hani öyle haylaz, yaramaz, içinde pozitif anlam olan bir kelime kullanıyorum direk “serseri” diyorum, işte kızlar bunlara aşık oluyorlar hemde bu durumu bile bile aşık oluyorlar ve yıllar sonrada olanlar oluyor.

Ben bu durumumda kadınlarda suçlu demiyorum, tabi ki şiddetin her tütrlüsüne karşıyız ama durum böyleyken böyle. (istisnalar hariç, yada çoğunluk böyle olmasasda azımsanmayacak kadar büyük şiddet gören bir kitle bu durumda)

Özetin özeti; HERKES HAK ETTİĞİNİ YAŞAR

Bir önceki yazımız olan Karakter mi yetenek mi? başlıklı makalemizde karakter, karaktermi yetenk mi ve kişilik hakkında bilgiler verilmektedir.

One Response

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top