19 MAYIS

Her sabah ilk iş olarak; bilgisayarı açıp, “onun” yazılarını okurum, pazartesileri gazeteyi bile açmak istemem çünkü “onun” pazartesileri yazı yazmadığını bilirim, bazen yazılarına doyamam gazetenin arşivine girerim okumadığım eski yazılarını okurum,bazende daha önce ki çalıştığı gazeteden çok eski yazılarını okurum.

Şimdi ise tam benim için bir kitabını yayınlamış, en güzel köşe yazılarını bu kitaba koymuş, hemen aldım ve bir çırpıda bitti zaten yarısını gününde gazeteden okumuştum bile, şimdide en çok sevdiğim bir köşe yazısını burada paylaşmak istiyorum, bu arada “o” kim mi?  O; Yılmaz ÖZDİL

19 MAYIS

– Yav bırak Mustafa abi yaa, sen mi kurtarıcan memleketi Allah aşkına!

– Ama işgal zırhlıları…

– Boşver şimdi sen işgal zırhlılarını filan… Gün gelir, memleketin malını mülkünü tapusuylaİngiliz’e satar bunlar.

– Yok canım!

– Yeminle söylüyorum, İngiliz vatandaşı bakan bile getirip koyarlarsa şaşma.

– Ama ahval ve şerait…

– Güzel abim yaranamazsın… Bak şimdi binicez bu dandik gemiye, taaa Samsun’a gidicez,savaş, boğuş, kendimizi paralayacağız, diyelim becerdik, devrim mevrim, anlata anlatadilinde tüy bitecek, sonra sen kahırdan ölücen, önce biraz ağlıycaklar, sonra gene “SonOsmanlı Padişahı” diye pankart açacaklar, mezarında dönücen.

– Saltanat kalsın diyosun yani…

– Alışmadık kıçta don durmaz abi, egemenlik megemenlik vereceğine, iki çuval kömür ver,daha iyi… Aha buraya yazıyorum, açlıktan nefesleri kokarken padişahlarına saltanat uçakları alırlar, bu gemiyi de jilet yaparlar, söylemedi deme.

– Efkárlandım be…

– Yakma o cigarayı gözünü seveyim, yarın öbür gün belgesel yaparlar, keş gibi gösterirlerseni haberin olsun.

– Hal çaresi nedir peki?

– Al padişahın kızını, yırtalım.

– Millet ne olacak?

– Onlar da ulemaya sorsun artık ne olacaklarını, bize ne, kendi düşen ağlamaz.

– Laik olmasınlar mı, birey olmasınlar mı, kendi lisanları olmasın mı, şıhlara şeyhleremi bırakalım kaderlerini?

– Bak ne güzel söylüyorsun, kader der geçerler, takalım takkemizi bakalım dalgamıza, işçıkarma başımıza…

– İyi de, yazık olmaz mı?

– Asıl bu yaptığını yaparsan yazık olur… Bazıları sana inanacak, etkilenecek, senin fikirlerini yaşatmaya kalkacak, hayatları kayacak, evleri basılacak, içeri tıkılacaklar, kimine saçını örtmediği için fahişe diyecekler, kimine milletin malını Arap’a satmayın dediği içinkomünist diyecekler, kimine Ne Mutlu Türküm Diyene dediği için faşist diyecekler, darbecidiyecekler… Yorma ahaliyi, kula kulluk edelim, rahat edelim.

– Yok arkadaş, ben bi deniycem.

– E sen bilirsin.

 

Bir önceki yazımız olan Olimpos !!! başlıklı makalemizde ağaç evler, akdeniz tatili. ve antalya merkez hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Responses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top