Hadi Bir Mühendislik Paylaşım Sitesi Kuralım

Mühendislik üzerine bir site kursak, mühendisler, mühendislik fakültesi öğrencileri yazılar yazsa, yazıların altında insanlar beyin fırtınası yapsa güzel olmaz mı?

Aslında bu bahsettiğim çok yeni bir yaklaşım değil biliyorum ama mühendislik hakkında şöyle referans bir Türkçe site yok. İşte o siteyi  hep birlikte kursak, ben de sadece ön ayak olmuş olsam. Yazılan yazıların puanlandığı güzel butik bir site kuralım.

Ben, makine mühendisi olduğum için sitenin çıkışı böyle olabilir ama her tür mühendislik, teknoloji, bilim yazıları paylaşılsa, çok sade anlaşılır bir teması olsa, kargaşadan çok uzak, olabildiğince sade bir arayüz. Amaç temiz, ve doğru bilgiye doğrudan ulaşmak olsa.

Tamamen bir eko-sistem mantığıyla çalışacak, site kendi kendini var edecek veya kendi kendini yok edecek, hormonlu hiç bir şey olmayacak.

Adım Adım yuksekmuhendislik.com’u kuruyoruz.

  1. Site, sade bir arayüze sahip olacak.
  2. Ben ve çevrem yazılar yazmaya başlayacağız.
  3. Gönüllü olarak aramıza yazarlar katılacak.
  4. Yazılar yazılmaya başlanacak, okuyucular tarafından puanlanacak.
  5. Yazıların altında, yazının eğrisini, doğrusunu anlatan yorumlar olacak.
  6. Konu alanımız; Bilim, Teknoloji, MühendislikBu yazı bu sitenin ilk kurulum yazısıdır. Umarım güzel bir paylaşım ortamı yaratırız.

 

Bir önceki yazımız olan Bir Start-Up Nasıl Kurulmaz ? başlıklı makalemizde start-up nasıl kurulur, startup kurulum hataları ve starup ortaklık yapısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top